Rowerem nad morzem – aktywny wypoczynek dla całej rodziny

Nad naszym wybrzeżem pogoda potrafi być kapryśna i nie zawsze sprzyja wypoczynkowi na plaży. Poza tym nie każdy jadąc nad morze lubi spędzać całe dnie na plaży. Dlatego dobrym pomysłem jest aktywny wypoczynek, a zwłaszcza jazda na rowerze. Na pierwszy rzut oka akurat ta aktywność nie kojarzy się z jedną głównych rzeczy, które możemy robić nad morzem, jest to jednak błąd. Wzdłuż wybrzeża Bałtyku znajduje się wiele szlaków rowerowych, które prowadzą przez różne ciekawe i malownicze miejsca.

REKLAMA:

Dookoła Bałtyku

Najdłuższa trasa rowerowa na polskim wybrzeżu to Velo Baltica, znana dawniej jako trasa R10. Jest to fragment trasy Eurovelo 10, która biegnie dookoła całego Morza Bałtyckiego. Jest to trasa bardzo zróżnicowana, gdyż jedziemy nią przez tereny miejskie, przejeżdżamy obok największych zabytków pomorza, a także pośród malowniczej przyrody. Część szlaku biegnie przy samej plaży. Trasa ta składa się z 5 etapów: Świnoujście- Dziwnówek, Dziwnówek-Kołobrzeg, Kołobrzeg-Mielno, Mielno-Darłowo i Darłowo-Ustka

Odrzańska Trasa Rowerowa

Trasa ta, inaczej nazywana Blue Velo, to trasa biegnąca wzdłuż Odry. Obecnie istniejący fragment prowadzi przez tereny nadmorskie aż w głąb lądu do Kostrzyna nad Odrą. Początek trasy zaczyna się w Świnoujściu i całość jest podzielona na cztery etapy: Świnoujście- Stepnica, gdzie po drodze znajduje się słynna wyspa Wolin, Stepnica-Szczecin, Szczecin-Trzcińsko Zdrój oraz Trzcińsko Zdrój – Kostrzyn nad Odrą.

Dlaczego warto wybrać się na wycieczkę rowerową nad morzem?

Wyprawa jednym ze szlaków na wybrzeżu to niezapomniana przygoda dla całej rodziny. W zależności od naszych preferencji i wieku uczestników możemy wybrać dowolny fragment szlaku, który nam najbardziej pasuje. Niezależnie od tego, gdzie się wybierzemy będziemy mieli okazję zobaczyć niezwykłą nadmorską przyrodę, poczuć morską bryzę na twarzy i zwiedzić masę ciekawych miejsc: zamków, starych miast, muzeów i fortów. Wycieczka rowerowa to doskonały pomysł na wypad nad morzem poza sezonem, późną wiosną lub wczesną jesienią. Jest to jeden z najciekawszych sposobów na aktywny wypoczynek nad morzem.